Kontakt

KONTAKTIRAJTE NAS

Tel: +381 11 373 2078
Mob: +381 63 83 67 667
E-mail: office@xmedia.rs

Kontakt forma...

Akcija

AKCIJA

• Izrada sajta za Vašu firmu
• BESPLATAN domen
• BESPLATAN hosting
= 199 EUR
= 149 EUR

Detaljnije...

Sonic

Posetite sajt koji sadrži najbolje besplatne  online igrice na netu!

www.intgames.com
Baner

Zašto je teško smršati? PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 07 oktobar 2010 10:37

Mršavljenje

Kako protiv gojaznosti?

Od postanka naše vrste pa do danas čovek je mnogo napredovao u svom fizičkom razvoju. Česte migracije primoravale su ljude da žive u pokretu i da budu fizički aktivni. Međutim stvari su počele da se menjaju. Sa razvojem agrokulture i raznih tehnologija čovek se sve više vezivao za jedno mesto ali dalji progres je još uvek zahtevao fizički rad. U proteklih nekoliko decenija i danas tehnologija napreduje velikim koracima i omogućuje čoveku zadovoljavanje svojih potreba i obavljanje posla bez velike fizičke aktivnosti, usled čega se javlja veliki broj ljudi sa prekomernom kilažom odnosno dolazi do pojave gojaznosti. Gojaznost je ozbiljno hronicno oboljenje koje može dovesti do mnogih medicinskih komplikacija koje umanjuju kvalitet života i skraćuju dužinu života, a čije lečenje ima visoku cenu. Gojazne osobe imaju veci morbiditet i mortalitet (svakih pola kg preko idealne telesne težine smanjuje životni vek za mesec dana).


Zašto je teško smršati?


"Mnogi gojazni pacijenti se nikad ne podvrgavaju terapiji. Od onih koji se podvrgnu terapiji za redukciju telesne težine, mnogi neće izgubiti kilograme, a oni koji ih i izgube ponovo će ih dobiti",reci su čuvenog nutricioniste dr A. J. Stunkarda sa Standfordskog univerziteta.*
Zašto je mršavljanje teško? (Zašto se pacijenti ne pridržavaju dijete?)

Menjanje navika svakom teško pada; kaže se covek je rob navike. Ako je osoba mlada, obrazovanija i motivisana, menjanje navika ce joj biti lakše,
rezultat dijete se ne vidi odmah, mnogi pacijenti su obeshrabreni ako vide da je i osoba koja im propisuje dijetu ili trening  gojazna.


Znači za rezultate rada kod gojaznih osoba potrebno je vreme i rezultati se nevide odmah, ali uz uporan rad i doslednost u ishrani rezultati će bti vidljivi već posle mesec do 2 naravno za taj period nećemo izgubiti svo salo.

Piše: Dušan Ćorilić

Izvor: GdeNaSport

 

Povratak Na Blog

 

 

Dodaj komentar

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Bold Italic Underlined Striked Quote


Security code
Refresh